Повідомлення за формою № 20-ОПП подається до фіскального органу за основним місцем обліку, протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єктів оподаткування

Повідомлення за формою № 20-ОПП подається до фіскального органу за основним місцем обліку, протягом 10 робочих днів після  реєстрації, створення чи відкриття об’єктів оподаткування

Платник податків зобов’язаний, зокрема, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (додаток 11 «Порядку обліку платників податків і зборів») подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

У разі створення відокремленого підрозділу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України повідомлення за формою № 20-ОПП подається юридичною особою протягом 10 робочих днів після створення, реєстрації такого підрозділу до контролюючого органу за основним місцем обліку юридичної особи.

Рекомендований довідник типів об’єктів оподаткування оприлюднено на офіційному веб-сайті ДФС України (http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/127294.html).

Можливості подання платниками податків повідомлення за формою № 20-ОПП в електронному вигляді не передбачено.

Зазначена норма передбачена п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України,  п. 8.4 та п. 8.7 розд. VIII «Порядку обліку платників податків і зборів», затвердженого наказом МФУ від 09.12.11 № 1588.