Відсутність факту реєстрації продавцем податкової накладної в ЄРПН не дає права покупцю на формування податкового кредиту
Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відсутність факту реєстрації продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.
При цьому, виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних ЄРПН є підставою для проведення фіскальними органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця.
Крім того, у разі порушення продавцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної покупець має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг.
Таке право зберігається протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому порушено граничні терміни реєстрації в ЄРПН.
Протягом 15 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою фіскальний орган зобов’язаний провести документальну позапланову перевірку зазначеного продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за такою операцією.
Зазначена норма передбачена п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.
- Жалоба
- 477
- nalogovaya от