У Бердянську припинено діяльність нелегальної АЗС
Співробітники оперативних підрозділів ГУ ДФС у Запорізькій області в рамках операції "Акциз-2016" у місті Бердянськ викрили АЗС, яка працювала без необхідних дозвільних документів.
Співробітники оперативних підрозділів ГУ ДФС у Запорізькій області в рамках операції "Акциз-2016" у місті Бердянськ викрили АЗС, яка працювала без необхідних дозвільних документів.
Одне з приватних підприємств Запоріжжя ввезло з Норвегії на митну територію України та оформило в Запорізькій митниці в режимі імпорту 520 тонн морепродуктів – лосося та форелі. Згідно з наданими митним органам документами вартість товару складала 14,2 мільйона гривень.
За чотири місяці 2016 року у ході проведення аналітично-пошукової роботи співробітники Запорізької митниці ДФС виявили та зафіксували 138 випадків порушення митного законодавства України на суму майже 27 мільйонів гривень, що на 12 мільйонів гривень перевищує показники минулого року.
За 4 місяці 2016 року Запорізькою митницею ДФС оформлено 16,5 тисячі митних декларацій, з них 99,8% – в електронному вигляді.
Відповідно до п. 183.4 ст. 183 Податкового кодексу України у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, у випадках, визначених гл. 1 розд. XIV ПКУ, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 ПКУ, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.
Відповідно до п. 180.1 ст. 180 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платником ПДВ є, зокрема, будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України.
Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми сплачених коштів на користь закладів освіти, для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця визначено Законом України від 15 травня 2003 року № 755.
Ставка податку на доходи фізичних осіб на пасивні доходи до яких, зокрема, належать проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок встановлюються у розмірі 18% до бази оподаткування.
Студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150% суми пільги, яка визначена п.п. 169.1 Податкового кодексу (у 2016 році ця сума складає 1033,5 грн.).
Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2016 році ця сума складає 1930 грн.).
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій.
Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого протягом звітного податкового місяця як заробітна плата, якщо його розмір не перевищує суму, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2016 році ця сума складає 1930 грн.).
Після закінчення встановлених Податковим кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених Податковим кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: