Юліана Козаченко: "Надання якісних сервісних послуг має стати пріоритетом у роботі кожної податкової інспекції у Запорізькій області"
В. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко провела виїзні робочі наради в об'єднаних державних податкових інспекціях регіону. Основною метою зустрічей з працівниками ОДПІ було підведення підсумків діяльності у минулому році та визначення пріоритетів на перший квартал поточного року.
Як зазначила Юліана Козаченко під час робочої поїздки до Бердянської ОДПІ, розвиток сервісної складової у взаємодії з платниками та якісне адміністрування податків і зборів мають стати першочерговими завданнями для кожного працівника фіскальної служби умовах реформування податкової системи.
– На сьогодні керівництво ДФС України перед нами поставило стратегічні завдання, серед яких – підвищення якості сервісних послуг, які надаються платникам. Особливого значення це набуває під час кампанії декларування доходів. Ми маємо створити зручні і комфортні умови для того, щоби громадяни могли швидко подати декларації. Крім того, усі процеси, що супроводжують звітування, повинні бути доступними та зрозумілими для тих, хто сплачує податки, – наголосила Юліана Козаченко.
У цьому контексті в. о. керівника фіскальної служби відзначила підвищення рівня роз'яснювальної роботи та обслуговування представників бізнесу і громадськості. Під час зустрічі із колективом інспекції Юліана Козаченко ознайомилася з роботою ОДПІ, зокрема, Центру обслуговування платників, спеціалісти якого торік надали відвідувачам більш ніж 11 тисяч адміністративних послуг.
Як зазначила начальник Бердянської ОДПІ Оксана Федорова, сьогодні інспекція обслуговує платників податків м. Бердянськ та Бердянського і Приморського районів. За минулий рік вони поповнили бюджети усіх рівнів більш ніж на 753 мільйони гривень. Порівняно з 2015 роком надходження до державного бюджету зросли на 121 мільйон, до місцевих скарбниць – на 151 мільйон.
Крім того, Юліана Козаченко провела нараду в Мелітопольській ОДПІ. Начальник інспекції Валерій Літинський доповів про основні результати роботи фіскальної служби району з наповнення бюджетів та інших напрямів діяльності. Так, зокрема, у 2016 році платники м. Мелітополь та Мелітопольського, Веселівського, Приазовського і Якимівського районів сплатили до державного бюджету 492 мільйони та 769 мільйонів – до місцевих бюджетів, що разом на 538 мільйонів більше, ніж за попередній рік.
У ході зустрічі також обговорювались питання детінізації економіки, легалізації заробітних плат та контролю у сфері оплати праці, дотримання роботодавцями вимог законодавства.
Аналогічний захід відбувся й у місті енергетиків. Як повідомив начальник Енергодарської ОДПІ Євген Обухов, пріоритети роботи інспекції, яка сьогодні об'єднує м. Енергодар та Кам'янсько-Дніпровський і Великобілозерівський райони, визначають поставлені завдання щодо виявлення резервів додаткових надходжень до бюджетів, забезпечення виконання індикативних показників доходів та налагодження ефективної взаємодії з платниками податків.
Про організацію роботи Центру обслуговування платників у м. Токмак йшлося під час наради в інспекції. Як зазначив начальник Токмацької ОДПІ Євген Бойко, лише за минулий рік спеціалісти Центру надали платникам близько 114 тисячі адміністративних консультаційних та інформаційних послуг. Для забезпечення якісних сервісів фахівці ЦОПу оперативно надають послуги, поширюють інформацію з новинами законодавства, оновлюють інформаційні стенди тощо.
Майже на 70 мільйонів гривень більше отримали місцеві бюджети п'яти районів, які обслуговує Пологівська ОДПІ. Говорячи про підсумки роботи інспекції, начальник Пологівської ОДПІ Алла Горбатюк поінформувала, що місцеві скарбниці Пологівського, Гуляйпільського, Більмацького, Оріхівського та Розівського районів поповнились на 446 мільйонів, що на 157 мільйонів перевищує надходження 2015 року. Оскільки переважну частину надходжень складає сплата податку на доходи фізичних осіб, якого за 2016 рік перераховано 241 мільйон, основні вектори взаємодії фіскальної служби з роботодавцями полягають у доведенні їм вимог трудового і податкового законодавства та контролі за його дотриманням.
У ході зустрічі Юліани Козаченко з керівництвом Вільнянської об'єднаної державної податкової інспекції в. о. начальника інспекції Інна Сімакова відзначила, що порівняно з 2015 роком податковою інспекцією минулого року досягнуто позитивну динаміку надходжень – до зведеного бюджету забезпечено приріст у 231 мільйон. Усього платники, яких обслуговує інспекція, торік сплатили до бюджетів більш ніж 523 мільйони.
Поряд із контролем за бюджетними находженнями фахівці Запорізької державної об'єднаної податкової інспекції докладають максимум зусиль для інформування суб'єктів підприємництва про актуальні новації у податковому законодавстві, що почали діяти у 2017 році. На цьому наголосила начальник Запорізької ОДПІ Антоніна Вагилевич на виробничій нараді.
Вона підкреслила, що пріоритет спеціалістів служби – допомогти платникам адаптуватися до змін, які відбулися майже у кожному розділі Податкового кодексу України. Лише за перший місяць року керівництво та фахівці інспекції організували і провели дев'ять семінарів, слухачами яких стало більш ніж 600 представників бізнесу міста Запоріжжя.
- Жалоба
- 286
- nalogovaya от