Чи можна включати до складу податкової знижки оплату вартості послуг на лікування?

До переліку витрат, які включаються до податкової знижки відповідно п.п.166.3.4 ст. 166 Податкового кодексу України (ПКУ) включається сума коштів, сплачених на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його

Олексій Кавилін: "Запорізькі платники звітуються он-лайн"

У січні-березні 2016 року показник подання електронної податкової звітності на Запоріжжі сягнув позначки 44%. Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, усього з початку року фіскальна служба регіону прийняла понад 107 тисяч звітів з податків та зборів, з

Налог на добавленную стоимость

Услуги по доставке на таможенной территории Украины гуманитарной помощи, организации такой доставки и других подобных услуг облагаются НДС в общеустановленном порядке по ставке 20 %, независимо от источника оплаты таких услуг.

Налогообложение выплат на командировку

В письме от 24.03.2016 г. № 5011/5/99-99-17-03-03-16 разъяснено, что в соответствии с КЗоТ аванс на командировку и единовременная денежная помощь при переезде в другую местность являются разными видами дохода. Работники имеют право на возмещение расходов и получение компенсаций при переезде на

Как облагаются взносы на долгосрочное страхование жизни

Страховой взнос, перечисленный работодателем за работника по договорам долгосрочного страхования жизни, включается в общий налогооблагаемый доход работника и облагается НДФЛ по ставке, установленной ст. 167 НКУ (в 2015 году – 15 (20) %, в 2016 году – 18 %).

До 08.06.2016 р. розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів (робіт, послуг), здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів

Постановою Правління НБУ від 03.03.16 № 140 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» встановлено, що розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

Звіт про використання КОРО (РК) за новою формою подається з 01.05.2016 (за квітень місяць 2016 року)

Відповідно до абзацу першого п. 7 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в

Відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку державними унітарними підприємствами у розмірі 75% здійснюється, починаючи зі звітних періодів 2016 року

Законом України від 24.12.15 № 910-VIII «Про внесення зміни до Закону України «Про управління об’єктами державної власності» встановлено єдиний розмір відрахувань частини чистого прибутку до державного бюджету державними унітарними підприємствами – на рівні не менше

Нові можливості електронного сервісу «Електронний кабінет платника»

В рамках кампанії декларування доходів громадян ДФС доопрацьовано електронний сервіс «Електронний кабінет платника» в частині надання можливості підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб  в електронному вигляді.

У який термін платнику єдиного податку, який не є платником ПДВ, потрібно подати заяву за ф.№1-ПДВ при переході на загальну систему оподаткування за добровільним рішенням?

Відповідно до п. 183.4 ст. 183 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, у випадках, визначених гл. 1 розд. XIV ПКУ, за умови, що такі особи

Чи зобов’язані підприємці – платники єдиного податку, що не мають показників, які підлягають оподаткуванню, подавати декларацію з єдиного податку?

Відповідно до п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати

Чи може підприємець перейти з загальної системи оподаткування на другу групу спрощеної системи оподаткування ?

Вимоги, у тому числі щодо розміру доходу, за умови дотримання яких фізичні особи – підприємці мають право перебувати у відповідній групі платників єдиного податку, визначені у п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Підприємець здійснює кур’єрську діяльність та послуги Інтернет – зв’язку, чи може він стати платником єдиного податку?

Відповідно до пп.8 пп. 291.5.1 п.291.5 ст.291 Податкового кодексу України не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню).

Увага! Новий фіскальний чек!

З 11.03.2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми