Як в 2016 році оподатковуються податком на доходи фізичних осіб подарунки, які надаються роботодавцями працівникам в період новорічно-різдвяних свят?

Якщо подарунки працівникам надаються роботодавцями, то податком на доходи фізичних осіб не оподатковується вартість подарунків у межах 50 відсотків мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року.

Якщо подарунки працівникам надаються роботодавцями, то податком на доходи фізичних осіб не оподатковується вартість подарунків у межах 50 відсотків мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року.

У 2016 році така сума, становить 689 гривень на місяць.

Отже, якщо в цьому році вартість подарунка, який надається роботодавцем працівнику, не перевищує 689 грн, то його вартість не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

У Податковому розрахунку за формою №1ДФ вартість подарунків які не оподатковуються податком на доходи відображається за ознакою доходу «160».

У разі якщо вартість подарунка перевищує 689 грн, то сума такого перевищення оподатковується за ставкою 18% як додаткове благо з урахуванням підвищуючого коефіцієнта, передбаченого п. 164.5 Податкового кодексу, та відображається у податковому розрахунку за  формою N 1ДФ за ознакою доходу "126".

Крім того, сума перевищення, як додаткове благо, оподатковується військовим збором за ставкою 1,5%.

Зазначена норма застосовується тільки у разі надання подарунків у натуральній формі.

Якщо підприємство надає працівникам подарунки у грошовій формі, їх вартість є додатковим благом та оподатковується податком на доходи за ставкою 18% та військовим збором  за ставкою 1,5%.