Спільний семінар провели вознесенівські податківці

Проведено семінар

Днями для фізичних осіб-підприємців та звичайних громадян працівниками Вознесенівських відокремлених структурних підрозділів проведено семінар.
Відкрила захід начальник Вознесенівського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Запорізькій області Олена Шишкіна. Вона освітила основні зміни в законодавстві, які стосуються фізичних осіб-підприємців цьгоріч та суттєво впливають на надходження податків до бюджету.
Також Олена Шишкіна розповіла про кампанію декларування доходів, отриманих громадянами у 2020 році, під час якої громадяни, які протягом 2020 року отримували доходи не від податкових агентів чи під час виплати яких ПДФО не утримувався, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та сплатити з задекларованого доходу податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.
Посадовець наголосила, що деклараційна кампанія триває 4 місяці впродовж січня-квітня включно. При цьому зауважила, що зважаючи на карантинні обмеження, громадяни мають можливість подати таку декларацію не відвідуючи податкову інспекцію, а скористатись електронним сервісом ДПС – Е-кабінетом.
Заступник начальника Вознесенівського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Олена Лисенко звернула увагу присутніх на дотриманні норм трудового законодавства при виплаті заробітної плати найманим працівникам, своєчасної та в повному обсязі сплати податків і зборів.
З питань подання звітності в електронному вигляді перед присутніми виступила начальник Вознесенівської ДПІ Людмила Шляжко, яка зазначила, що Вознесенівською ДПІ продовжується робота по інформуванню платників податків щодо можливості та переваг обміну інформацією з податковою в режимі он-лайн та залучення платників податків по отриманню електронних ключів та користування електронними сервісами ДПС, зокрема використання сервісу ДПС «Електронний кабінет».
Так в січні 2021 року співробітниками державної податкової інспекції залучено до подання звітності в електронному вигляді 634 суб’єкта господарювання, в тому числі 351 юридична особа та 283 фізичні особи.
Скориставшись електронними сервісами, платники оцінюють переваги подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку, якість та швидкість електронного сервісу ДПС.
Людмила Шляжко повідомила СГ про нову звітність, яка об’єднує в собі два звіти, а саме звітність по ЄСВ № Д4 та форму № 1ДФ та терміни подання оновленої звітності.
В ході спілкування з запрошеними на семінар, з’ясувалось, що вони зацікавлені в оперативному отриманні інформації про податки та діяльність податкової служби. Платники готові отримувати інформацію у соціальних мережах, тому на допомогу їм прийдуть: сторінка ГУ ДПС у Запорізькій області у Facebook та сторінка ДПС України у Facebook.