Підприємство перейшло з єдиного податку на сплату податку на прибуток

Підприємство з ІІІ кварталу перейшло з єдиного податку на сплату податку на прибуток. Як подавати декларацію: за квартал, чи рік?

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (п.п. 298.2.2 ст. 298 Податкового кодексу).
Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств (крім випадків, передбачених п.137.5 ст. 137 ПКУ), є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік.
Відповідно до п. 137.5 «а») ст. 137 ПКУ річний податковий (звітний) період встановлюється, зокрема, для платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році.
Отже, платники єдиного податку, які з 01 січня поточного року або пізніше переходять на загальну систему оподаткування, сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації за річний податковий (звітний) період (як новостворені), який для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року ( п. 137.5 «а» ст. 137 ПКУ).