Оподаткування неприбуткових організацій

Виплата працівнику доходу за цивільно - правовим договором. Які особливості?

До неприбуткових підприємств, установ та організацій (з метою отримання статусу неплатника податку на прибуток) належать організації у яких, зокрема:
установчі документи (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
Разом з тим, для цілей застосування зазначеної норми не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених п.п. 133.4.2 ст. 133 Податкового кодексу.
Підпунктом 133.4.2 ст. 133 Податкового кодексу визначено, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
Тобто, доходи, отримані неприбутковою організацією, мають використовуватись виключно на реалізацію своєї статутної діяльності без розподілу таких доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
Отже, не вважаються порушенням вимог «неприбутковості» та розподілом доходу виплати неприбуткової організації засновнику (учаснику), працівнику або члену такої організації за виконані роботи (надані послуги) на підставі цивільно-правового договору, якщо такі витрати є фінансуванням видатків на своє утримання, реалізацію мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами такої неприбуткової організації.
Зазначена норма передбачена п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу.