Порядок обчислення та сплати транспортного податку фізичними особами

Відповідно до норм п.п.267.6.1 п. 267.6 ст. 267ПКУобчислення суми транспортного податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючими органами за місцем реєстрації платника податку.Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком) – п.п. 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.