Коли допомога на лікування не оподатковується ПДФО

Коли допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена його сім’ї не оподатковується ПДФО

Відповідно до п. п. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна та послуг, що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів благодійної організації або роботодавця такої фізичної особи.
Також до загального оподатковуваного доходу платника податку не включаються витрати роботодавця на обов’язковий профілактичний огляд працівника згідно із Законом України від 06.04.2000 № 1645-ІІІ «Про захист населення від інфекційних хвороб» та на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань в період загрози епідемій відповідно до Закону України від 24.02.1994 № 4004-ХІІ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», - за наявності відповідних підтвердних документів (крім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування).
Ці норми законодавства застосовуються юридичною особою – благодійною організацією або роботодавцем платника податку лише за наявності відповідних документів, які підтверджують факт проведення такого лікування чи медобслуговування.
Документами, підтверджуючими фактично понесені витрати, пов’язані з лікуванням та медичним обслуговуванням є: договори, що ідентифікують продавця та покупця (отримувача) товарів (робіт, послуг), платіжні та розрахункові документи, тощо.