«Гаряча лінія» в.о. начальника Запорізької ОДПІ

Декларування 2018

«Гаряча лінія» з в.о. начальника Запорізької об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Запорізькій області Кравченко А.Б. на тему:
«Декларування 2018»
Скажіть будь ласка, за якою формою подається декларація про майновий стан і доходи?
З початку 2018 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року.
Фізичні особи, які у 2017 році отримували доходи в результаті прийняття ними у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та доходи від неподаткових агентів повинні подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Податкова декларація про майновий стан і доходи з 1 січня 2018 року подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 N 859 (у редакції наказів від 15.09.2016 N 821 та від 06.06.2017 N 556).

В який термін громадяни подають декларацію?
Податкова декларація про майновий стан і доходи для платників податку на доходи фізичних осіб подається у термін до 1 травня року, що настає за звітним.
Для громадян, які мають право на податкову знижку граничний строк подання податкової декларації – по 31 грудня 2018 (включно).
У податковій декларації про майновий стан і доходи громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік та визначають податкове зобов'язання з податку на доходи та військового збору.
Військовий збір розраховується фізичними особами самостійно за ставкою 1,5 відсотки об’єкта оподаткування.
Сума податку на доходи та військового збору, зазначені у податковій декларації за минулий 2017 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2018 року.

В який спосіб можна подати податкову декларацію про майновий стан і доходи?
За вибором платника податку податкова декларація про майновий стан і доходи подається в один із таких способів:
- особисто або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
У разі надсилання податкової декларації поштою, таке відправлення повинно здійснюватись не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.
При поданні декларації в електронній формі, таке подання здійснюється не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Якщо в 2017 році дохід отримано за межами України. Чи потрібно його декларувати?
Фізичні особи - резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, є платниками податку на доходи фізичних осіб.
У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію.
Доходи отримані з джерел за межами України оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.
Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном.
Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування.
Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України.
Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Якщо громадянин отримав спадщину, з якої необхідно сплатити податок. Куди його слід сплатити?

Сплата ПДФО та військового збору спадкоємцем-резидентом здійснюється за його податковою адресою, спадкоємцем-нерезидентом –за місцем нотаріального оформлення об»єктів спадщини (одержання свідоцтва про права на спадщину).