У запорізькому аеропорту митники викрили "філателіста"-порушника

Запорізькі митники попередили спробу незаконного вивезення понад сотні раритетних поштових марок.

20 січня в зоні митного контролю залу "на відліт" міжнародного аеропорту м. Запоріжжя під час оформлення пасажирів рейсу "Запоріжжя – Мінськ" громадянин Російської Федерації самостійно обрав для проходження "зелений коридор", де контроль здійснюється у спрощеному порядку (без заповнення митної декларації).
Під час проведення митного контролю, після перетину "білої смуги", яка позначає закінчення "зеленого коридору", у нього було виявлено 110 поштових марок, які знаходились у багажі без ознак приховування. Жодних дозвільних документів на ці предмети у пасажира не було, як і експертних висновків мистецтвознавця.
Таким чином, пасажир порушив порядок проходження митного контролю (ст. 471 Митного кодексу України). Поштові марки тимчасово вилучені.
Зазначимо, ці предмети обмежені до переміщення через митний кордон України відповідно ст. 373 Митного кодексу України, Закону України від 21 вересня 1999 року №1068 "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" та Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року за № 258.