Агровиробники сплатили до бюджетів 294 мільйони гривень єдиного податку

Малі та середні фермерські господарства, які провадять свою діяльність за спрощеною системою оподаткування, з початку року спрямували до бюджетів усіх рівнів 294 мільйони гривень єдиного податку. Це на 88,6 мільйона або на 43 відсотки більше за аналогічний період минулого року.

Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, із загальної суми до державного бюджету надійшло 41,2 мільйона, до місцевих – 253 мільйони. При цьому вона підкреслила, що на збільшення надходжень вплинуло підвищення ставок, які залежать від категорії земель та їх розташування, а також реєстрація нових платників і застосування коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земельних ділянок.
Найбільші наповнювачі бюджетів – сільськогосподарські товаровиробники, які обліковуються у Вільнянському управлінні, вони забезпечили понад 41 мільйон гривень, платники Пологівського управління спрямували 40 мільйонів, Оріхівського – 37,3 мільйона, Мелітопольського – 36,3 мільйона, Бердянського – 34,4 мільйона, Токмацького – майже 31 мільйон, Василівського – 28,7 мільйона, Якимівського – 26 мільйонів та Енергодарського – 19,5 мільйона.
На сьогодні у територіальних підрозділах фіскальної служби перебуває на обліку дві тисяч агровиробників-"єдинників". Усього на 2017 рік вони задекларували до сплати більш ніж 333 мільйони гривень єдиного податку, що на 88,3 мільйона перевищує дані 2016 року.
Нагадаємо, що однією з умов перебування платника на спрощеній системі є частка сільгоспвиробництва, яка за попередній рік повинна становити 75 відсотків і більше, при цьому граничний обсяг доходу та максимальна кількість найманих працівників – необмежені.