Митні платежі від Запорізького регіону перевищили 5,2 мільярда

Запорізькі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності перерахували до державної казни майже 5 мільярдів 216 мільйонів гривень. Це на 19 відсотків або на 827 мільйонів більше минулорічних показників

Переважну частину надходжень забезпечено за рахунок імпорту. Понад 75 відсотків митних платежів сплатили запорізькі підприємства при ввезенні товарів для промислового виробництва. Близько 25 відсотків спрямували суб'єкти невиробничих галузей.
Найбільше промислові підприємства імпортували такі товари, як машини, устаткування та транспорт – саме на цю групу товарів припадає 36 відсотків митних платежів, на паливно-енергетичні товари – 23 відсотки, метали та вироби з них – 15 відсотків, а також продовольчі та товари сільського господарства – 9 відсотків, продукція хімічної промисловості складає 7 відсотків, стільки ж – мінеральні продукти.
Як відзначають фахівці Запорізької митниці ДФС, на сьогодні основна увага служби приділяється підвищенню сервісної складової та розвитку електронної взаємодії, що дозволяє прискорювати процеси митного оформлення товарів під час експортних та імпортних операцій.
Докладно про митне декларування можна дізнатися на сайті фіскальної служби: http://sfs.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya/subektam-zed/elektronna-mitnitsya/, http://sfs.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya.