Електронним кабінетом скористалися 92 тисячі запорізьких платників податків

У цьому році послугами Електронного кабінету платника скористалися 92 тисячі запоріжців. Про це під час інтерв'ю повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко.

Говорячи про загальні показники он-лайн взаємодії з органами ДФС, вона зазначила, що з кожним місяцем показник подання електронної звітності зростає – за останні кілька місяців він коливається у межах 75-80 відсотків.
– Окрім відправлення податкових декларацій за допомогою Інтернет, запорізькі суб'єкти підприємництва та громадяни активно користуються Електронним кабінетом. Наразі відбувається удосконалення цього сервісу. Наголошу, що Кабінет надає можливість реалізовувати найбільш затребувані з боку бізнесу електронні послуги, розширюючи які, фіскальна служба створює максимально комфортні умови для платників, – відзначила Юліана Козаченко.
Наприклад, сьогодні Електронний кабінет надає доступ до податкової інформації в режимі реального часу, що не потребує формування додаткових запитів та отримання витягів, і дає можливість перегляду як всієї податкової інформації, так і документів, які подавались в паперовому та електронному вигляді.
Також функціональна частина ЕКП пропонує такі послуги:
– доступ в режимі он-лайн до інформації з реєстрів доходів фізичних осіб;
– отримання відомостей про суми отриманих доходів і утриманих податків;
– електронне листування з органами ДФС;
– доступ до особистої інформації (реєстраційні та облікові дані, індивідуальний календар, дані інтегрованої картки);
– подання звітності;
– сплата податків (для фізичних осіб);
– сервіси систем електронного адміністрування ПДВ та електронного адміністрування реалізації пального;
– надсилання запитів на отримання інформації, заяв на реєстрацію платником окремих податків, отримання витягів з реєстрів;
– реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та інші.
Вхід до Електронного кабінету платника здійснюється за адресою: https://cabinet.sfs.gov.ua/, а також через офіційний веб-портал ДФС. Отже, для цього не потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення. Його функціонал складається з двох частин: відкритої (загальнодоступної), увійти до якої можна без ідентифікації користувача, та приватної – це власне, особистий кабінет, вхід до якої передбачено за допомогою електронного цифрового підпису. Електронні ключі можна безкоштовно отримати у фіскальній службі (http://acskidd.gov.ua/).