За порушення порядку використання касової техніки донараховано 6 мільйонів

Ненадання покупцеві фіскального чеку, розрахунки готівкою поза "касою", торгівля без дозвільних документів – це типові порушення, які встановили фахівці фіскальної служби у ході контрольно-перевірочної роботи.

З початку року у сфері контролю за готівковими операціями аудитори ДФС провели 426 перевірок, за результатами яких до бюджету донараховано 6,2 мільйона гривень. На даний час з цієї суми порушники уже сплатили 3,4 мільйона. Усього вони узгодили штрафних санкцій у розмірі 4,6 мільйона.
Як відзначають спеціалісти ДФС, нині значно підвищено фінансову відповідальність суб'єктів господарювання за недотримання касової дисципліни.
Наприклад, під час нещодавньої перевірки одного з торговельних об'єктів м. Запоріжжя ревізори встановили низку порушень. Зокрема, це ігнорування законодавчо встановлену вимогу щоденно друкувати на РРО фіскальні звіти під час проведення розрахункових операцій, не оприбуткування готівкових коштів у книгах обліку. Отже, за недотримання Закону України "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні до суб'єкта застосовані штрафні санкції на суму майже 113 тисяч гривень.
Нагадаємо, сьогодні всі суб'єкти підприємництва, які здійснюють торгівлю технічно складними побутовими товарами, які підлягають гарантійному ремонту, повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. №231.