Від виграних судових спорів до бюджетів залучено 300 мільйонів гривень

Юристи фіскальної служби Запорізької області з початку року виграли у судах 770 справ на суму майже 300 мільйонів гривень, що складає 79 відсотків від загальної кількості та близько 71 відсотка від суми позовів. На користь платників винесено 204 рішення суду із сумою 125 мільйонів, що становить, відповідно, 21 та 29 відсотків.

Усього станом на початок листопада у судах різних інстанцій знаходилось понад 2,7 тисячі справ, де однією зі сторін виступали органи ДФС регіону.
Як свідчить статистика, у випадках, коли фіскальна служба позивається до суб'єктів господарювання, відстоюючи інтереси держави, на користь ДФС виносяться більш ніж 98 відсотків рішень суддів і лише у 1,9 відсотка суди приймають позицію відповідачів. Так, за десять місяців юристи служби виграли 620 справ на загальну суму 185 мільйонів, платники податків – 12 справ на 18,3 мільйона.
За цей же період платники скористалися правом на досудове врегулювання спорів, направивши до ГУ ДФС області скарги на повідомлення-рішення контролюючого органу. На даний час на обласному рівні розглянуто 125 документів на 177 рішень на суму майже 50 мільйонів. За результатами розгляду скасовано 50 податкових повідомлень-рішень на 7,4 мільйона. На рівні ДФС України із 394 розглянутих ППР скасовано 32 рішення із сумою 11,9 мільйона.
Нагадаємо, кожен платник податків може оскаржити рішення контролюючих органів. Це передбачено статтею 56 Податкового кодексу України. Докладно про судову практику та процедуру оскарження можна ознайомитись на сайті фіскальної служби: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/sudova-praktika/.