На соціальні видатки запорізькі роботодавці направили 4,4 мільярда гривень

У січні-жовтні 2017 року платники податків Запорізької області спрямували до соціальних фондів 4 мільярди 416 мільйонів гривень єдиного соціального внеску (без показників великих підприємств, які обліковуються в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДФС). Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко.

Вона зазначила, що з початку року зафіксоване суттєве зростання відрахувань ЄСВ як до рівня минулого року, так й до прогнозів на поточний. Так, за 10 місяців соцфонди отримали на 454 мільйони більше, ніж очікувалося.
Понад половину загальних надходжень забезпечили суб'єкти господарювання м. Запоріжжя – 2,3 мільярда, юридичні та фізичні особи-підприємці м. Енергодар сплатили 454 мільйони, м. Мелітополь та району – 404 мільйони, Бердянського району – 285 мільйонів, Василівського – 92 мільйони, Вільнянського – 91 мільйон, Токмацького – 87 мільйонів, Пологівського району – понад 79 мільйонів.
– Більшість запорізьких платників єдиного соцвнеску, а це передусім, роботодавці, свідомо ставляться до підвищення соціальних стандартів в країні. В регіоні поступово зростає рівень середньої зарплати, збільшується фонд оплати праці, як результат – бюджети отримують додаткові ресурси для подальших соціальних виплат найбільш уразливим верствам населення, – підкреслила Юліана Козаченко.
Водночас, як наголосила керівник фіскальної служби, зараз органи обласної виконавчої влади реалізують спільні заходи з легалізації доходів працюючого населення, проводять роботу з працедавцями щодо підвищення зарплат до законодавчо встановленого рівня тощо. Адже запобігання "тіньовій" зайнятості і ухиленню від оподаткування дозволяє залучати надходження та гарантувати працівникам право на соціальний захист.