Від оподаткування запорізьких земель бюджети отримали понад 742 мільйони

З початку 2017 року до бюджетів громад Запорізької області надійшло більше 742 мільйонів гривень плати за землю. Як зазначила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, надходження восьми місяців поточного року перевищили минулорічні на 113,4 мільйона або на 18 відсотків. Прогнозні показники доходів виконані майже на 119 відсотків, додатково сплачено 117 мільйонів.

Керівник фіскальної служби області відзначила, що серед основних факторів зростання бюджетних надходжень – детінізація у сфері земельних відносин, реєстрація нових платників, підвищення ставок земельного податку та розмірів орендної плати, а також введення нової грошової оцінки землі деяких населених пунктів та інші.
Юліана Козаченко повідомила, що юридичні особи забезпечили до місцевих бюджетів 577 мільйонів податку на землю, що на 72 мільйони більше, ніж торік, приріст до розрахунків на нинішній рік – 95 мільйонів. На сьогодні у регіоні майже 9,4 тисячі підприємств, організацій та установ, які задекларували сплату майже 920 мільйонів до кінця року. Фізичні особи спрямували за січень-серпень 165 мільйонів, збільшивши відрахування порівняно з минулим роком на 41,5 мільйона.
Від платників м. Запоріжжя надійшло більш ніж 304 мільйони, Мелітопольської ОДПІ – майже 109 мільйонів, Енергодарської – 91,5 мільйона, Токмацької – 72,5 мільйона, Пологівської – понад 67 мільйонів, Бердянської – 62 мільйони та Вільнянської ОДПІ – 35,7 мільйона