Ставка єдиного податку

Яку ставку єдиного податку застосовує юр особа – платник цього податку, яка з початку року обрала ставку єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ, якщо протягом звітного кварталу було анульовано ії реєстрацію як платника ПДВ?

У разі анулювання реєстрації платника ПДВ у порядку, встановленому розділом V Податкового кодексу, платники єдиного податку згідно з пп.5 п.293.8 ст. 293 цього Кодексу зобов’язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5% (для платників єдиного податку третьої групи) або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарному кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником ПДВ.
Отже, юридична особа-платник єдиного податку третьої групи, яка з початку року обрала ставку цього податку у розмірі 3%, що передбачає сплату ПДВ, та якій протягом звітного кварталу було анульовано реєстрацію платника ПДВ , застосовує у такому звітному кварталі ставку єдиного податку у розмірі 3% та не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу зобов’язана подати заяву щодо переходу на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5 %, що передбачає включення ПДВ до складу єдиного податку, або заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування.
Оскільки нормами Податкового кодексу не передбачено окремого терміну подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування після закінчення терміну, передбаченого пп..5 п.293.8 ст.293 цього Кодексу , то юридична особа – платник єдиного податку третьої групи , якій анульовано реєстрацію платника ПДВ всередині останнього місяця кварталу або в останні дні кварталу, перебуватиме на спрощеній системі оподаткування та застосовуватиме ставку єдиного податку в розмірі 3% у кварталі, в якому анульовано реєстрацію платника ПДВ, та у наступному кварталі, в якому у визначені Податковим кодексом строки буде подано заяву щодо переходу на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 5 % або заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування.