У запорізькому магазині техніки вилучено 22 "нерозмитнених" iPhone

У січні 2017 року співробітники прокуратури Запорізької області в ході проведення обшуку однієї з крамниць в Запоріжжі виявили 22 смартфони торгівельної компанії "Apple Inc." моделей "iPhone 6", "iPhone 6s" та "iPhone 7".

Під час проведення перевірки обставин ввезення зазначених смартфонів на митну територію України було отримано інформацію від офіційних імпортерів компанії "Apple Inc.", відповідно до якої зазначені телефони не були призначені для реалізації в Україні. Також не було виявлено фактів митного оформлення зазначених смартфонів жодною з митниць ДФС України.
У відношенні власника торгівельної крамниці заведено справу про порушення митних правил за ознаками, передбаченими ст. 484 МК України за фактом зберігання зазначених смартфонів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. Попередня вартість товару складає 226 тис. грн. Смартфони вилучені Запорізькою митницею ДФС до прийняття рішення судом.
Санкція ст. 484 МК України передбачає накладення на правопорушника адмінстягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості предметів правопорушень або їх конфіскацію.