Транспортний податок

Як визначається середньо ринкова вартість легкових автомобілів

Кабінетом Міністрів України внесено зміни до Методики визначення середньо ринкової вартості легкових автомобілів. Зокрема, змінено формулу зазначеного розрахунку, з якої вилучається коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від пробігу.
Змінами передбачено, що середньо ринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів.
Мінекономрозвитку України відповідно до цієї Методики розраховує середньо ринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п»яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об»єм циліндрів двигуна, тип пального.
У разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку України інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об»єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку України за зверненнями ДФС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньо ринкову вартість, доповнює перелік та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.
Постанова Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 р. №428