Якщо контрагент - підприємець

Суб’єкти господарювання, які співпрацюють з фізичними особами - підприємцями, мають памятати вимоги п. 177.8 статті 177 Податкового кодексу України

Під час нарахування підприємцям доходу від здійснення ними підприємницької діяльності, ПДФО не утримується за умови надання копії документа, який підтверджує реєстрацію отримувача доходів суб'єктом підприємницької діяльності. Такими документами є : витяг або виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР). Розпорядником ЄДР є Міністерство юстиції України, на офіційному веб-сайті якого за адресою: https://usr.minjust.gov.ua, можна здійснити онлайн-пошук відомостей у реєстрі, який дає можливість отримати базову інформацію про фізичних осіб – підприємців (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних).
Звертаємо увагу, що дохід, виплачений самозайнятій особі (незалежно від обраної системи оподаткування), відображається у Податковому розрахунку за формою №1ДФ з ознакою доходу "157".