У Запорізькому регіоні митні платежі зросли на 37 відсотків

За п'ять місяців 2017 року митні надходження до державного бюджету склали 2 мільярди 461 мільйон гривень, що на 37% або на 664,4 мільйона більше, ніж за аналогічний період 2016 року.

Як відзначають фахівці Запорізької митниці ДФС, промисловість – основна галузь, яка забезпечує більшу частину митних платежів з імпорту. Майже 74 відсотки надходжень під час оформлення у митних органах – за ввезенні промисловими підприємствами товари для використання у виробничих процесах. Решту мита спрямовують суб'єкти невиробничих галузей.
Найбільше запорізькі промисловці імпортують машини, устаткування та транспорт, сплачуючи 42 відсотки від загальних надходжень митних платежів. Також у розрізі товарних угрупувань значна частка припадає на паливно-енергетичні товари – 16%, метали та вироби з них – 16%, продовольчі товари та продукцію сільського господарства – 11%, хімічної промисловості – 6% та стільки ж – на мінеральні продукти.
На сьогодні серед пріоритетних напрямів роботи митниці є контроль за достовірністю декларування митної вартості як бази оподаткування митних платежів та реалізації комплексу заходів, спрямованих на створення сприятливих умов для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.