У Запорізькій області 65 офіційних "міліонерів"

За результатами кампанії "Декларування-2017" доходи, що перевищують один мільйон гривень, отримали 65 громадян. Як зазначила під час брифінгу в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, у деклараціях вони вказали загальну суму доходів у 1 мільярд 674 мільйони гривень.

Натомість за 4 місяці 2016 року було "зареєстровано" 88 мільйонерів із загальною сумою доходів у 251 мільйон.
Як наголосила Юліана Козаченко, громадян-"міліонерів" у Запорізькому регіоні порівняно з минулим роком стало на 26 відсотків менше. Однак зазначена тенденція притаманна всій Україні – кількість декларацій із міліонними доходами скоротилася на 24 відсотки. Це пояснюється тим, що у зв’язку із зміною з 2016 року в Податковому кодексі ставки податку на доходи фізичних осіб на фіксовану у розмірі 18 відсотків, обов'язок подання декларацій з метою проведення перерахунку податку на доходи фізичних осіб за ознаками доходів – зарплата та за цивільно-правовими договорами було спростовано.
Найчастіше про мільйонні доходи звітували від отриманих дивідендів, інвестиційних та іноземних доходів, від продажу рухомого майна, від здавання в оренду квартир та будинків та інших операцій з нерухомістю.
Наприклад, один громадянин отримав дохід у 37,5 мільйона гривень. Більша частина – це дивіденди на суму 35 мільйонів. Також йому виплачено інвестиційний прибуток у 473 тисячі та майже 2 мільйони гривень зарплати. З доходів цього мешканця Запорізької області до бюджету надійшло понад 2,7 мільйона.
Також один із найбільших доходів отримав мешканець Запоріжжя – 15,6 мільйона гривень. На продажу нерухомості він заробив майже 11 мільйонів, у спадщину отримав дохід у 2,3 мільйона, 2,4 мільйона – дивідендів. Офіційний заробіток за місцем роботи – понад 90 тисяч на рік. Загальна сума податку – майже 800 тисяч гривень.
Інший громадянин задекларував 6,5 мільйона гривень. Більша частина – це дохід у вигляді дивідендів – 5 мільйонів гривень. Також він отримав 980 тисяч поворотної допомоги та 122 тисячі від надання майна в оренду. Податки з цих доходів повністю сплачені.
У ході брифінгу Юліана Козаченко відзначила, що щорічне подання декларацій громадянами – це норма, прописана в Конституції України, а також індивідуальний внесок кожного у добробут держави.